14 Şubat Çarşamba

Haftanın En İyileri

İlgili İçerikler

Siber saldırıya uğrayan kripto cüzdan donanımı üreticisi mağdurlara ödeme yapacak

Investing.com – Geçen hafta kripto piyasasını kısa süreliğine paniğe sevken siber saldırı olayında kripto cüzdan donanımı üreticisi Ledger, yaklaşık 600 bin dolar değerinde varlığın çalındığını duyurdu.

Fransa merkezli kripto şirketi, yaptığı açıklamada Ledger Connect Kit yazılımının eski bir çalışana yönelik kimlik avı saldırısının ardından ele geçirildiğini raporladı. Hacker’lar, böylece yazılımı kullanan merkezsiz uygulamalarla işlem yapan kullanıcıların kripto varlıklarını kendi cüzdanlarına aktarmayı başardı. Geniş çaplı siber saldırı olayında hem donanım hem de yazılım cüzdanlarını kullanan bazı sağlayıcılarla birlikte merkezsiz kripto borsası Sushi de bu saldırıdan olumsuz etkilendi.

Ledger tarafından bugün yapılan açıklamada şirketin müşterisi olup olmadığına bakılmaksızın saldırıdan etkilenen tüm kullanıcılarının zararların tazmin edileceği bildirildi. Bununla birlikte güvenlik önlemlerini artırmak için hızlı hareket eden şirket, Haziran 2024 tarihi itibarıyla kullanıcıların artık kör imza işlemlerini gerçekleştiremeyeceğini duyurdu.

Bu yöntemde kullanıcılar izin vermeden önce Blockchain işleminin tüm ayrıntılarını göremezler. Ledger, bu uygulamayı kaldırarak kullanıcıların yetki vermeden önce ayrıntıları görüntüleyebildiği ve Ledger cihazlarında doğrulayabildiği açık imza yöntemine geçecek.

Bu gelişmenin haricinde kripto sektörünün köklü şirketlerinden Ledger, bu yılın başlarında düzenlediği finansman turunda 110 milyon dolarlık yatırım çekmeyi başardı.

Popüler İçerik