15 Şubat Perşembe

Haftanın En İyileri

İlgili İçerikler

Memur-Sen Başkanı Ali Yalçın’dan önemli açıklamalar

Memur Sendikaları Konfederasyonu (Memur-Sen) Genel Başkanı Ali Yalçın’ın açıklamaları şu şekilde: “Yoğun gündeminize rağmen teveccüh göstererek 1 Mayıs vesilesiyle kongreye teşrifleriniz Memur-Sen ailesini sevindirmiştir. Sayın Cumhurbaşkanım, yurt dışından 80 sendika lideri arkadaşımız burada dayanışma içinde aramızdalar huzurunuzda onlara da Türkiye dostu, Memur-Sen dostu oldukları için özellikle teşekkür ediyorum.

Ülkemiz büyük bir deprem yaşadı sendika liderlerimizden kaybettiklerimiz oldu, 50 bini bulan insanı kaybettik, rabbimden hayatını kaybedenlere rahmet diliyorum, yaralılara şifa diliyorum.

“ÜSTÜN HİZMET MADALYASIYLA ÖDÜLLENDİRDİNİZ”

Sayın Cumhurbaşkanım burada sizi kıymet verdiğiniz genç memur sen arama kurtarma ekibimiz var Memur Sen adına o süreçte onlarca can kurtardılar size de şükranlarımı ifade ediyorum. Üstün hizmet madalyasıyla ödüllendirdiniz.

Hep üyenin yanında durduk, mazlumun yanında durduk, ülkemize olağanüstü hassasiyet besledik. Biz ülkemizin birliği için yer yüzünün birliği için omurgalı durduk, durmaya devam ediyoruz.

Bugün Genel Kurul ve 1 Mayıs vesilesiyle bir kez daha ifade ediyorum. Biz savunma sanayiinden enerji politikalarına, Karadeniz Gazından nükleer enerjiye varana kadar yerli sanayiye, ihracata ilişkin atılan adımları görüyor, takdir ediyor yürekten, cani gönülden Allah razı olsun.

Tüm dünyada olduğu gibi ülkemizde de bazı sıkıntılarımız olmuyor değil, sizi dirayetiniz, cesaretiniz ve liderliğinizle üzerinden geliyoruz. Deprem sürecinde de sizin güçlü liderliğinizle buralar Cumhurbaşkanımızın iradesi ile toparlanacak diye herkes umudunu koruyor.”

Milliyet

Popüler İçerik