23 Şubat Cuma

Haftanın En İyileri

İlgili İçerikler

Et fiyatlarını düşürecek hamle! Et ve Süt Kurumu kasaplara da kırmızı et tedarik edecek

Et Ve Süt Kurumu (ESK) ile Türkiye Kasaplar Federasyonu, vatandaşların uygun fiyatlı et alabilmesi için anlaşma yoluna gitti. ESK ile Kasaplar Federasyonu arasında imzalanan protokolle, kasaplara uygun fiyatlı kırmızı et satılacak.

“ÜYE ESNAFLARA ET TEDARİK EDİLECEK”

“TEDBİRLER ALMAYA DEVAM EDECEĞİZ”

BAŞVURULAR ESK MÜDÜRLÜKLERİNE YAPILABİLECEK

Türkiye Kasaplar Federasyonundan yapılan yazılı açıklamaya göre de ESK tarafından ithal edilen karkas etler ile canlı kesimlik hayvanlardan elde edilen karkas etler, federasyona üye kasaplara, kurumun uygun görmesi halinde kombina, kesimhane, depo gibi yerlerde satılacak. Başvurular, federasyona üye kasaplar ile faal kasaplar tarafından ESK’nın ilgili kombina müdürlüklerine yapılabilecek. Müdürlükler tarafından belirlenecek günlerde, iş yerinin ithalat ve stok durumunun müsait olması halinde siparişler karşılanabilecek.

“MALİYETLERİN DÜŞÜRÜLMESİ DENGESİZ FİYATLARI DA DÜZENLEYECEK”

Türkiye Kasaplar Federasyonu Başkanı Yardımcı, “Daha geniş kitlelere ulaşarak nihai tüketiciye hızlı ve daha uygun fiyatlı et ürünlerinin temin edilebilmesini amaçladığımız bu protokolle, özellikle büyükşehirlerde karkas etlerin yüksek maliyetlerle tüketiciye ulaşması durumunu çözmeyi amaçladık. Maliyetlerin düşürülmesi ve satışlara hız kazandırmak, piyasadaki dengesiz fiyatları da düzenleyecektir.” değerlendirmesinde bulundu. ESK, daha önce de İstanbul ve Ankara’daki perakende dernekleriyle protokol imzalayarak, bu derneklere üye marketlere indirimli kırmızı et sağlamıştı. ESK, Tarım Kredi Marketlere de indirimli et temin ediyor.

Kaynak: AA / Deniz Çiçek Palabıyık – Güncel

Popüler İçerik