22 Şubat Perşembe

Haftanın En İyileri

İlgili İçerikler

Erdoğan’dan ev hanımları nasıl emekli olacak sorusuna yanıt

14 Mayıs seçimleri için geri sayım sürerken Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, CNN TÜRK-Kanal D ortak yayınında, Fulya Kalfa moderatörlüğünde gazeteciler Ahmet Hakan, Hande Fırat, Abdulkadir Selvi ve Zafer Şahin’in sorularını yanıtladı. Ailenin kutsal olduğunu vurgulayan Cumhurbaşkanı Erdoğan, ev hanımlılarına emeklilik nasıl olacak sorusunun detaylarını aktardı.

Erdoğan yaptığı açıklamada, “Aile Koruma Kalkanı programı yenilikçi mekanizmalarımızdan sadece biri. İlk aşamalarını zaten başlattık. Daha derli toplu programı büyütüyoruz. Her aileden en az bir kişiye iş imkanı sunacağız. En az 3 çocuk diyorum. Bu demek oluyor ki ailelerde çocuk sayısı artacak. Her alanda ailelere maddi katkı vereceğiz. Amacımız aile birliğini korumak. Ev hanımlarına yönelik planlarımız var. Ev hanımlarının sigortalılığı konusunda atacağımız adımlar olacak. Emeklilik primlerinin bir kısmını biz ödeyeceğiz.” dedi.

TOGG İÇİN KREDİ

Togg için kamu bankalarıyla görüşme yapacaklarını belirten Erdoğan, “Togg ile kampanya yapmak kamu bankaları için iyi bir fırsat olacaktır. Ben kendilerine çağrıda bulunuyorum. Böyle bir zemini oluşturmaları için böyle bir adımı atmayı düşünüyorum. Nasıl konutta böyle bir adım atıldı, Togg’da da böyle bir adım atılabilir. Tek endişem Togg’un araç yetiştirme durumu ne olur? Çünkü talep çok fazla. Togg’un tüm yönetimiyle görüşmeleri yapıp, kamu bankalarını süratle bir araya getireceğiz. Önümüzdeki 7 yılda 1 milyon Togg yollarda olacak. Yollarda Togg’u görmek bize ayrı bir zevk verecek. Bu akıllı aracın yanında güçlü bir motora sahip. Kendileri ile şunu da konuşmak istiyorum. Acaba Togg’un zırhlısını da yapabilir misiniz? İş adamları için olabilir, makam araçları için olabilir. Zırhlıda en ileri olan şu an Mercedes. Buradan tabi Gürcan Bey’e seslenmiş oluyoruz. Bunun da çalışmasını mesai arkadaşları ile yapacaktır diye düşünüyoruz.” açıklamasında bulundu.

Üniversite öğrencilerimizin aldıkları ilk bilgisayar ve cep telefonundan vergileri kaldırıyoruz. İş kurmak isteyen gençlerin hibe ve teşvik programlarıyla yanında olacağız.

BAĞ-KUR VE SİGORTA PRİMİ EŞİT OLUR MU?

Erdoğan şu ifadeleri kullandı: Belediyen atılan sözleşmelilere duyarsız değiliz. Biz bıraktığımız yerden yola devam ederiz. Bu ülkede çözülmedik sorun bırakmadık, bırakmayız. Haksız yere belediyelerden atılmış vatandaşlarımzı göreve getirmeyi biz başarırız. Taşeron meselesindeki sorunu da biz çözdük. Bu kadar insanlar belediyelerin önünce günlerce eylem yaptı. İşe alındılar mı? Bu işten atılan vatandaşlarımın çoluğu çocuğu haftalarca az susuz kaldı. Ama yeniden belediyelerde işe almadılar. Biz iktidarımızla bu işin çözümünü yine biz getireceğiz. Yerel seçimde de CHP mağdurlarının da kimsesi biz olacağız.

Milliyet

Popüler İçerik