16 Şubat Cuma

Haftanın En İyileri

İlgili İçerikler

Diyanet İşleri Başkanlığı en az lise mezunu 4 bin 538 personel alacak! Güvenlik görevlisi, şoför…

Diyanet İşleri Başkanlığı Taşra Teşkilatı bünyesine (dini yüksek ihtisas, dini ihtisas, eğitim merkezleri, Kur’an kursları ile Kur’an kursu yurt ve pansiyonları) münhal bulunan 4/B kontratlı konumlarda istihdam edilmek emeliyle 06/06/1978 tarihli ve 7/15754 sayılı Kontratlı İşçi Çalıştırılmasına Ait Esaslar’ın Ek 2’nci unsuru çerçevesinde 2022 yılı Kamu İşçi Seçme İmtihanı (KPSS) B kümesi puan sırası temel alınarak ilan edilen boş durumların üç katı kadar aday ortasından Başkanlıkça yapılacak kelamlı imtihan sonucuna nazaran dayanak çalışanı ile müdafaa ve güvenlik vazifelisi (silahsız) alımı yapılacaktır.

ALIM YAPILACAK KADROLAR

  1. Aşçı
  2. Temizlik Görevlisi
  3. Şoför
  4. Koruma ve Güvenlik Vazifelisi (Silahsız)

GENEL ŞARTLAR

  • 657 sayılı Devlet Memurları Kanunu’nun 48 inci hususunun (A) bendinde belirtilen genel kuralları taşımak,
  • 2022 yılı KPSS (B) kümesinden ön lisans mezunları için KPSSP93; ortaöğretim mezunları (Lise yahut dengi okul) için KPSSP94 puan cinsinden en az 50 puan almış olmak,
  • Erkek adaylar için askerlik durumu itibariyle; askerlikle ilgisi bulunmamak, askerlik çağına gelmemiş bulunmak, askerlik çağına gelmiş ise askerlik hizmetini yapmış veyahut ertelenmiş yahut yedek sınıfa geçirilmiş olmak,
  • Son müracaat tarihi itibarıyla18 yaşını doldurmuş olmak,
  • Son müracaat tarihi prestijiyle 35 yaşını doldurmamış olmak,
  • Görevini devamlı yapmaya mani sıhhat sorunu bulunmamak.

ÖZEL ŞARTLAR

SINAVA ÇAĞIRMA, İMTİHANIN YERİ, TARİHİ, BİÇİMİ VE KONULARI 

Başvuruların her bir unvan için ilan edilen sayıdan fazla olması halinde, KPSS puanı en yüksek olan adaydan başlamak üzere ilan edilen kontenjan sayısının 3 (üç) katı aday kelamlı imtihana çağrılacaktır. KPSS puan sırasına nazaran son sıradaki aday sayısının birden fazla olması halinde bu adayların tamamı kelamlı imtihana çağrılacaktır.

Sınav, kelamlı olarak aşağıdaki tabloda belirtilen imtihan merkezlerinde yapılacaktır.

Adaylar, kelamlı imtihana girmek istedikleri imtihan merkezini müracaat esnasında ilgili kısımda tercih edeceklerdir. İmtihan tarihi, müracaatların tamamlanmasından sonra yapılacak gerekli hazırlıkların akabinde ilan edilecektir.

Sınav Mevzuları; 

a) Mesleksel Bilgi, Maharet ve Uygulama (60 puan),

b) Bir mevzuyu kavrayıp özetleme, söz yeteneği ve muhakeme gücü (10 puan),

c) Liyakati, özgüveni, temsil kabiliyeti, tavır ve davranışlarının misyona uygunluğu (10 puan),

d) Genel kültürü ve genel yeteneği (10 puan), e) Bilimsel ve teknolojik gelişmelere açıklığı (10 puan).

NASIL MÜRACAAT YAPILIR?

Müracaatlar, müracaat kaidelerini taşıyan adayların şahsen kendileri tarafından 26.04.2023-05.05.2023 (saat 16:30) tarihleri ortasında “sinav.diyanet.gov.tr” adresi üzerinden yapılacaktır. Adayların tahsil durumları elektronik ortamda tespit edilecektir.

Yükseköğrenim bilgileri elektronik ortamda bulunmayan adaylar, müracaat süreçlerinden evvel mezuniyet bilgilerini ilgili kurumlar (üniversiteler) aracılığıyla elektronik ortama kaydettireceklerdir. Bu durumda olan adayların müracaatları sistem tarafından otomatik olarak onaylanacaktır.

İLANIN TAMAMI İÇİN TIKLAYINIZ!

Haber7

Popüler İçerik