28 Şubat Çarşamba

Haftanın En İyileri

İlgili İçerikler

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın sözleri Yunan basınında manşetlere taşındı

Dünya Ankara’daki gelişmeleri anbean takip ediyor. 2023’ün en kıymetli olaylarından birisi olarak gösterilen seçimler için geri sayım sürerken Asya merkezli ANI Haber ajansı ‘Dünya nefesini tutarak Türkiye seçimlerini izliyor’ dedi. Seçimleri yakından takip eden Yunan basının Erdoğan’ın açıklamalarını manşetlerine taşıdı. Kathimerini ‘Erdoğan, TCG Anadolu’yu İzmir’e gönderdi’ başlığı ile okurlarının karşısına çıktı.

Yunan gazete haberinde şu sözlere yer verdi; ‘Türkiye Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın dediği üzere, oradan uygun bildirileri vermek için şu anda İzmir’e gerçek yola çıkan TCG Anadolu’yu Mavi Vatan’ın Koruyucusu olarak nitelendirdi.’ Erdoğan’ın TCG Anadolu’nun İzmir’e gideceğini açıkladığını aktaran ERT ise ‘Erdoğan’ın ikili mesajı’ başlığını tercih etti.

ERT, Erdoğan’ın bu atağının çift taraflı bir bildiri içerdiğinin altını çizdi. İzmir’in muhalefetin kalesi olduğuna vurgu yapan ERT İzmir’in Yunanistan’a yakın olduğu için Atina’ya da bir ileti olduğunu belirtti.

Erdoğan’ın kelamlarına haberinde geniş yer veren Ta Nea, ‘Türkiye Cumhurbaşkanı muhalefet ittifakına taarruz başlattı ve Türkiye’nin savunma endüstrisinin yeni başarısına atıfta bulundu, hatta Mavi Vatan’a göndermeler yaptı’ dedi.

Proto Thema ‘TCG Anadolu, Erdoğan’ın bakışları altında İstanbul Boğazı’nı geçti’ başlığını kullandı. Yunan gazete ‘Uçak gemisi, İstanbul limanından Karadeniz’e şenlikli bir atmosferde yola çıktı’ dedi.

Ekirikas ise ‘Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, dün Anadolu uçak gemisinin Karadeniz’e iniş partisi düzenledi’ yorumunda bulundu.

Haber7

Popüler İçerik