27 Şubat Salı

Haftanın En İyileri

İlgili İçerikler

Bombacı teröristin evinde ‘şeytanın anası’ bulundu

Ferit ZENGİN/ HABER MERKEZİ – Pastanenin gizli bölmesinde yakalanan teröristin evinde, “şeytanın anası” olarak tabir edilen tahrip gücü yüksek 250 gram TATP patlayıcı maddeyle, değişik türlerde kimyasal patlayıcı ve bomba düzenekleri ele geçirildi.

Teröristin, ramazan bayramında sansasyonel eylem hazırlığı içinde olduğu açıklandı.

CEZAEVİNDEN ÇIKTI

Terörist Yiğit, Sancaktepe’de 2019 yılında bir banka şubesine düzenlenen bombalı saldırının faili olarak gözaltına alınıp, delil yetersizliğinden serbest bırakılmıştı. Ardından 2021’de bir parti temsilciliğine düzenlenen EYP’li saldırının faili olarak gönderildiği cezaevinden geçtiğimiz aylarda çıkan teröristin bombalı eylem hazırlığı içinde olduğu bilgisine ulaşıldı. Ünal Yiğit’in yakalanması için harekete geçen polis, Küçükçekmece’de bir pastaneye baskın düzenledi. İşçi olarak çalıştığı mekanda kendisini saklamaya çalışan işyeri sahibi A.H.A ve iki çalışanla birlikte gözaltına alınan Yiğit Emniyet’e götürüldü.

Yiğit ve A.H.A.’nın verdiği bilgiler ışığında Yiğit’in, Esenyurt’ta hücre evi olarak kullandığı belirlenen adresine baskın düzenlendi. TKP/ML’nin alan sorumlusu olduğu ileri sürülen O.C. aracılığıyla kiralanan evde, “şeytanın anası” olarak tabir edilen tahrip gücü yüksek 250 gram TATP tipi patlayıcı madde ile değişik türlerde kimyasal patlayıcı ve bomba düzenekleri ele geçirildi. O.C. ile Ünal Yiğit ve A.H.A. sevk edildikleri adli makamlarca tutuklandı.

Milliyet

Popüler İçerik